Ekowycieczka – region podhalański

Strona główna » Portfolio » Publikacje » Ekowycieczka – region podhalański

Ekoturystyka to kameralne odkrywanie i poznawanie wyjątkowych miejsc i ludzi, ich kultury, tradycji oraz zabytków. To, co wyróżnia podróżowanie w stylu eko, to szacunek i wrażliwość na przyrodę i krajobraz, a także na potrzeby ludzi, którzy mieszkają w zakątkach, które odwiedzamy.

W tym roku, wspólnie z Dominiką Zarębą, która od wielu lat promuje ekoturystykę, opracowaliśmy eko-przewodnik po Tatrach i Podhalu. Znalazły się w nim opisy 5 wycieczek tematycznych, informacje o Tatrach i TPN, obiektach dziedzictwa kulturowego i imprezach kulturalnych na Podhalu, zasady Leave No Trace, oraz sporo praktycznych informacji.

Przewodnik powstał w ramach projektu „Małopolska Ekoturystyka – zrównoważony rozwój turystyczny regionu” jest realizowany przez Fundusz Partnerstwa jako część Programu EkoMałopolska.

Publikację można pobrać w plik pdf TUTAJ. A na stronie https://visitmalopolska.pl/-/podrozuj-z-nami-w-rytmie-eko- można znaleźć także eko-przewodniki po innych regionach w Małopolsce.

Jasiek Krzeptowski-Sabała

Jasiek Krzeptowski-Sabała

przewodnik tatrzański, edukator, prelegent, youtuber

Kategorie

Podobne wpisy

Wywiad dla National Geographic

Wywiad dla National Geographic

Na stronie National Geographic ukazał się wywiad ze mną na temat polskich lasów. Pokrywają one prawie 1/3 powierzchni naszego kraju. Lasy są ważnym, często niedocenianym, elementem zrównoważonego rozwoju. Z tekstu dowiecie się o zmianach, które zachodzą w lasach,...

czytaj dalej
Artykuł o Leave No Trace w CRAG Magazine

Artykuł o Leave No Trace w CRAG Magazine

W letnim numerze GRAGmagazine można przeczytać mój artykuł o etyce środowiskowej Leave No Trace. LTN to siedem uniwersalnych zasad korzystania z przyrody w taki sposób, by zminimalizować ślad który po sobie zostawiamy. Mają one zastosowanie w wielu aktywnościach,...

czytaj dalej

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest