Ekowycieczka – region podhalański

Strona główna » Portfolio » Publikacje » Ekowycieczka – region podhalański

Ekoturystyka to kameralne odkrywanie i poznawanie wyjątkowych miejsc i ludzi, ich kultury, tradycji oraz zabytków. To, co wyróżnia podróżowanie w stylu eko, to szacunek i wrażliwość na przyrodę i krajobraz, a także na potrzeby ludzi, którzy mieszkają w zakątkach, które odwiedzamy.

W tym roku, wspólnie z Dominiką Zarębą, która od wielu lat promuje ekoturystykę, opracowaliśmy eko-przewodnik po Tatrach i Podhalu. Znalazły się w nim opisy 5 wycieczek tematycznych, informacje o Tatrach i TPN, obiektach dziedzictwa kulturowego i imprezach kulturalnych na Podhalu, zasady Leave No Trace, oraz sporo praktycznych informacji.

Przewodnik powstał w ramach projektu „Małopolska Ekoturystyka – zrównoważony rozwój turystyczny regionu” jest realizowany przez Fundusz Partnerstwa jako część Programu EkoMałopolska.

Publikację można pobrać w plik pdf TUTAJ. A na stronie https://visitmalopolska.pl/-/podrozuj-z-nami-w-rytmie-eko- można znaleźć także eko-przewodniki po innych regionach w Małopolsce.

Jasiek Krzeptowski-Sabała

Jasiek Krzeptowski-Sabała

przewodnik tatrzański, edukator, prelegent, youtuber

Kategorie

Podobne wpisy

Artykuł o Leave No Trace w CRAG Magazine

Artykuł o Leave No Trace w CRAG Magazine

W letnim numerze GRAGmagazine można przeczytać mój artykuł o etyce środowiskowej Leave No Trace. LTN to siedem uniwersalnych zasad korzystania z przyrody w taki sposób, by zminimalizować ślad który po sobie zostawiamy. Mają one zastosowanie w wielu aktywnościach,...

czytaj dalej
Artykuł w Outdoor Magazyn

Artykuł w Outdoor Magazyn

W 10 numerze Outdoor Magazyn, w ramach cyklu "Zielona Strona" można znaleźć mój test o tym jak załatwiać potrzeby fizjologiczne gdy w okolicy nie ma toalety ani toi-toja, czyli mówiąc wprost - o tym jak zrobić kupę w lesie zgodnie z zasadami Leave No Trace. To temat...

czytaj dalej

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest